Realizované akce 2018

ZUŠ výtvarka - beseda s paní Komosnou, 25. 1. 2018

Ve čtvrtek odpoledne se žákyně výtvarného oboru měly možnost setkat s paní Komosnou, která vyšívá součásti podlužáckého kroje a mohla jim něco povědět o ornamentu. Během povídání žákyně namalovaly portrét této naší 97. leté obyvatelky .


Přednáška o založení Republiky, 8. 3. 2018

Dne 8. března 2018 se v knihovně uskutečnila přednáška v rámci 100. výročí od založení Československé republiky.
Lektorka Dana Šimková posluchačům přiblížila, jak se postupně utvářely naše dějiny, aby daly podnět ke vzniku Republiky, kde se v nás vzala ta touha po samostatnosti a proč to nešlo celá staletí a podařilo se to v roce 1918.

Přednášku si přišlo vyslechnou 38 lidí.


Březen - měsíc čtenářů

MŠ - Povídání o pejskovi a kočičce, 13. - 16. 3. 2018

Ve třetím březnovém týdnu navštívily knihovnu děti z MŠ. Četli jsme si z knížky Povídání o pejskovi a kočičce - Jak myli podlahu a Jak pekli dort. Společně jsme - jen jako - podobný dort upekli a děti si vybarvily obrázky z knížky o Pejskovi a kočičce.


DEN S ANDERSENEM, 23. 3. 2018

Tradiční pohádkový den s Andersenem proběhl v pátek 23.3.2018 na více než 1600 místech, účast napříč celou naší vlastí bylo zhruba 95.000 malých i velkých účastníků...

V Dolních Bojanovicích se k projektu opět připojila i naše knihovna a Základní škola, během dopoledne knihovnu navštívily postupně 1. - 4. třídy, kde na nich čekalo samozřejmě čtení z knih, pro menší děti od Josefa Čapka Povídání a pejskovi a kočičce, pro ty starší napínavý úryvek z knihy Stínadla se bouří od Jaroslava Foglara, k tématům měly děti připraveny otázky, soutěž, skládačku a s menšími dětmi jsme se hráli na pejska a kočičku, kteří vařili dort.

Se soumrakem přišli žáci pátých tříd do knihovny osvětlené svíčkami, kde jsme si vyslechli úvodní tajuplnou hudbu z filmu Záhada hlavolamu, který jsme v závěru návštěvy část promítali, přečetli si o Rychlých šípech a ve kvízu si také ověřili znalosti tohoto díla.


Fotografie použita dle Creative Commons MaxAndronicus  © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode