Realizované akce 2018

ZUŠ výtvarka - beseda s paní Komosnou, 25. 1. 2018

Ve čtvrtek odpoledne se žákyně výtvarného oboru měly možnost setkat s paní Komosnou, která vyšívá součásti podlužáckého kroje a o slováckém ornamentu a její tvorbě přišla žákyním popovídat. Během povídání žákyně namalovaly portrét této naší 97. leté obyvatelky.


Přednáška o založení Republiky, 8. 3. 2018

Dne 8. března 2018 se v knihovně uskutečnila přednáška v rámci 100. výročí od založení Československé republiky.
Lektorka Dana Šimková posluchačům přiblížila, jak se postupně utvářely naše dějiny, aby daly podnět ke vzniku Republiky, kde se v nás vzala ta touha po samostatnosti a proč to nešlo celá staletí a podařilo se to v roce 1918.

Přednášku si přišlo vyslechnou 38 lidí.


Březen - měsíc čtenářů

MŠ - Povídání o pejskovi a kočičce, 13. - 16. 3. 2018

Ve třetím březnovém týdnu navštívily knihovnu děti z MŠ. Četli jsme si z knížky Povídání o pejskovi a kočičce - Jak myli podlahu a Jak pekli dort. Společně jsme - jen jako - podobný dort upekli a děti si vybarvily obrázky z knížky o Pejskovi a kočičce.


DEN S ANDERSENEM, 23. 3. 2018

Tradiční pohádkový den s Andersenem proběhl v pátek 23.3.2018 na více než 1600 místech, účast napříč celou naší vlastí bylo zhruba 95.000 malých i velkých účastníků...

V Dolních Bojanovicích se k projektu opět připojila i naše knihovna a Základní škola, během dopoledne knihovnu navštívily postupně 1. - 4. třídy, kde na nich čekalo samozřejmě čtení z knih, pro menší děti od Josefa Čapka Povídání a pejskovi a kočičce, pro ty starší napínavý úryvek z knihy Stínadla se bouří od Jaroslava Foglara, k tématům měly děti připraveny otázky, soutěž, skládačku a s menšími dětmi jsme se hráli na pejska a kočičku, kteří vařili dort.

Se soumrakem přišli žáci pátých tříd do knihovny osvětlené svíčkami, kde jsme si vyslechli úvodní tajuplnou hudbu z filmu Záhada hlavolamu, který jsme v závěru návštěvy část promítali, přečetli si o Rychlých šípech a ve kvízu si také ověřili znalosti tohoto díla.


PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE, 19. 3. 2018

V úterý 19. června 2018 byli slavnostně pasováni na čtenáře naši prvňáčci. Na tuto oslavu jsme pozvali zastupitele pohádek, pana krále s jeho královskou družinu, kterou děti přivítaly potleskem. Po celý rok se děti pilně učily nejen číst, ale zvládli toho opravdu spoustu zásluhou péče paní učitelky Kiedroňové a paní učitelky Zemanové, kterým děti poděkovaly písničkou. Děti si zkusily hledat knihy v dětském oddělení, odříkaly slib a v závěru programu bylo všech 41 dětí pasováno králem na čtenáře a odměněno knížkou Bráchova bota, jež byla letos vydány v rámci projektu SKIP ČR "Knížka pro prvňáčka". Po společném focení děti od svých učitelek dostaly Slabikář, tentokrát ale měly za úkol ho sníst, byla to totiž jeho sice věrohodná, ale sladká kopie.

Fotografie použita dle Creative Commons MaxAndronicus, Infomastern  © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode