Realizované akce 2017


Březen - měsíc čtenářů

Přednáška "Příběhy lidí z Titanicu" 2. 3. 2017

Poutavou besedu o tom, jak to všechno bylo a co se stalo s přeživšími, vedla lektorka a spisovatelka Bc. Šimková Dana, návštěvníků 45

MŠ v knihovně - plavba za dobrodružstvím, 6. - 9. 3. 2017

Společně s kapitánem jsme propluli naší knihovnou, v každém zákoutí čekalo na děti malé zastavení nad různými zajímavostmi, zkusili jsme jak je studený ledovec, či jak je slané moře a kde vznikne perla, na kouzelném ostrově děti žasly nad magickou knížkou s puntíky, přečetli jsme si příběh o neposlušné chobotnici.

Knihovnu navštívilo všech 5 tříd MŠ s paní učitelkami.

Výtvarka ze ZUŠ, 22. 3. 2017

Jarní tvoření mladších dětí ze ZUŠ, děti tvořily barevné motýlky z písmen a také zajímavé záložky do knih

Šikovné packy, 28. 3. 2017
Šikovné holky vytvořily pro knihovnu krásný obraz (4 roční doby) a vyrobily originální filcové kolíčky na výkresy.

Noc s Andersenem, 31. 3. 2017

Během dopoledne navštívilo knihovnu přes 200 žáků 1. stupně ZŠ. Téma akce Noc s Andersenem byl v letošním roce komiks Čtyřlístek od Jaroslava Němečka. Děti v knihovně čekal Myšpulín, se kterým prožili na téma Čtyřlístku zábavu hrou i s ostatními postavičkami Čtyřlístku a dozvěděli se i něco o autorovi a jeho autorské motivaci.

Odpoledne byl v ZŠ vyhlášen Nejpilnější čtenář r. 2016

Nedvědická Adéla 79 přečtených knih

Fatěna Patrik 48 přečtených knih

Zelinková Terezie 45 přečtených knih


ZŠ Čtenářský kroužek, 12. 5. 2017

knihy spisovatelky Lindgreenové, přiřazování úryvků k titulům, autoři x dílo

Děti z 2. tříd, 14. 6. 2017
téma - Jiří Žáček, přiřazování úryvků k titulům, hledání knih

Pasování prvňáčků na čtenáře, 20. a 21. 6. 2017

Princ a princezny přivítali v knihovně 40 dětí z prvních tříd, kteří se během roku pilně učili číst a o jejich čtenářských dovednostech jsme se také mohli přesvědčit. Paní učitelce jsme za její péči a trpělivost poděkovali písničkou. Děti společně odříkaly čtenářský slib, na který se podepsali a v závěru byly princem pasovány na čtenáře. Na památku obdrželi diplom a knížku v rámci projektu SKIP ČR "Už jsem čtenář".


Týden knihoven

MŠ putování za zvířátky, 9. - 12. 10. 2017

Na děti v knihovně čekal kovboj s koníkem Ferdou, který děti provázel během jejich návštěvy. Děti si vyslechly příběh o 10 kuřátkách, dozvěděli se něco o koních a péči o ně, řekli jsme si něco o zvířátkách exotických i našich domácích. V závěru si děti udělali kvíz.


Benefiční výstava

V měsíci listopadu byla v knihovně ke shlédnutí výstava pod názvem "To důležité, je očím neviditelné" - byla zde díla Zuzany Zimkové, uč. výtvarného oboru a keramické výrobky žákyň výtvarného oboru. Výtěžek byl určen pro Centrum pro rodinu v Hodoníně.