Realizované akce 2023

BURZA KNIH, leden 2023
 
BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ

MŠ - FERDA MRAVENEC 

V knihovně jsme s Ferdou oslavili jeho 90tiny s dětmi z naší MŠ v druhém březnovém týdnu - polečným čtením z Knížky Ferdy Mravence, skládali obrázkové puzzle z příběhu o Ferdovi, hledali po knihovně ztracené puntíky z jeho šátku a v závěru děti čekala sladká odměna.

DĚTI Z DRUŽINY ZŠ

Jedno odpoledne zavítaly do knihovny také děti ze školní družiny, kde jsme si něco pověděli o chodu knihovny, děti hledaly knížky od ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, a že jich tady máme spoustu a pak se začetly do knížek, které si samy vybraly.

NOC S ANDERSENEM, 31. 3. 2023

Projekt Noc s Andersenem byl v letošním roce věnován ilustrátorce Heleně Zmatlíkové.

Děti z 1.-4.ročníku se svými učitelkami v páteční dopoledne 31. března navštívili knihovnu, kde jsme si četli úryvky z knih ilustrátorky, tipovali, z které knihy je přečtený text, a jak asi příběh pokračoval...

Děti daly hlavy dohromady - skládaly puzzle z obálek knih, ty starší se potrápily nad matematickou tajenkou a rébusem. V závěru děti dostaly na památku záložku do knihy a sladkou odměnu.

Páťáci prožili v knihovně část večera a zahájili tím společné nocování ve škole.

Nejpilnější čtenáři z každého ročníku byli v rámci tohoto dne v knihovně odměněni diplomem a knihou.

 
ČTENÁŘ ROKU 2022

Ocenění "Čtenář roku - nejpilnější čtenář" naší knihovny za uplynulý kalendářní rok 2022 jsme společně s panem místostarostou obce předali 3. dubna 2023 žákům II. stupně ZŠ v rámci třídnických hodin.

Čtenáři za odměnu získali diplom a knížky.

Gratulujeme a přejeme spoustu krásných chvil u čtení.
NEJPILNĚJŠÍ ČTENÁŘI ROKU 2022
1. VLAŠICOVÁ VIKTORIE – 57 KNIH
2. DVOŘÁK LUDVÍK – 47 KNIH
3. STRAKA MATĚJ – 37 KNIH

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ + VÝSTAVA PRACÍ, 18. 5. 2023

Dopolední program pro děti z MŠ a ZŠ Dolní Bojanovice a MŠ Starý Poddvorov v režii Základní umělecké školy během "Dne otevřených dveří" 18. 5. 2023 v budově ZUŠ a Obecní knihovně a odpoledne výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Dolní Bojanovice.

Výstavu bylo možné zhlédnout do 9. června 2023 ve vstupní hale ZUŠ a v knihovně během běžné otevírací doby. 

 

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE, 19. 6. 2023

V pondělí 19. června 2023 proběhlo v knihovně slavnostní Pasování do řad čtenářů našich prvňáčků. Zavítala mezi nás také vzácná návštěva král s princeznami z Písmenkového království. Ověřili jsme si, že nejenom v pohádkách umí číst, ale především malí žáčci předvedli své umění, kterému je naučila paní učitelka Kiedroňová, které děti poděkovaly písničkou. Po složení slibu a podpisu na listinu došlo k samotnému pasování na čtenáře. Děti obdržely knihu „Křeček v letu“ v rámci projektu SKIP ČR „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“, diplom a glejt a také průkazku do knihovny na rok zdarma. V závěru na děti čekalo sladké překvapení – písmenkový dort s housenkou Agátou, která děti provází v hodinách českého jazyka a pomáhá jim s učením.

 

MŠ - HOUBOVÝ TÝDEN V KNIHOVNĚ, 9. - 13. 10. 2023

Proč mají muchomůrky puntíky a jak skřítek Pařezníček odnaučil houby se bát...?

To se dozvěděly děti z naší Mateřské školky a jejich paní učitelky během návštěvy v knihovně. Četli jsme si pohádky, zahráli na houbaře, naučili novou básničku, vybarvili podzimní obrázek, prohlíželi si dětské knížky, ...prostě jsme netradičně prožili hezké dopoledne mezi knížkami

 

CESTOVATELSKÁ BESEDA - JAPONSKO, 14. 11. 2023

Cestovatelská beseda o Japonsku, přednášející - manželé Márovi, kteří pro splnění snu jejich syna s ním procestovali 55 zemí světa. Celkem přišlo 23 posluchačů, kteří mohli mimo jiné i ochutnat zelený čas a tradiční japonský dezert.