Realizované akce 2022

VÝSTAVA PRACÍ ZUŠ DOLNÍ BOJANOVICE - VÝTVARNÝ OBOR

Ve spolupráci s ZUŠ Dolní Bojanovice probíhá v Obecní knihovně od  7. 6 . 2022  výstava prací žáků výtvarného oboru. Prohlédnout si můžete nejen různé typy kresby, ale i keramický kachel - vše na věk žáků ve vysoké úrovni kvality. Výstava je instalována ve vstupu do ZUŠ a v prostorách Obecní  knihovny a je dostupná pro všechny návštěvníky v otevírací dobu knihovny. 

 
BESEDA V KNIHOVNĚ 
 

BESEDA nejen nad knihou  (ne)Zpmenutí legionářští "bráškové"   s panem Františkem Trávníčkem - i s ochutnávkou Heffron rumu.

Velmi příjemná beseda s panem Trávníčkem proběhla v Obecní knihovně 4. dubna v 19.00 hod. Poutavé vyprávění o našich legionářích s promítanou prezentací zakončila ochutnávka několika deuhů rumu Hefron, který byl už prezentován panem Mgr. trávníčkem na přednášce v loňském roce.

 

NOC S ANDERSEN
 

Již 22.ročník Noci s Andersenem proběhl i v naší knihovně ve spolupráci se Základní školou dne 1. dubna 2022. 

Zúčastnilo a aktivně se zapojilo 190 žáků prvního stupně. 1. až 3. třídu čekalo čtení a soutěže z díla spisovatele Josefa Lady. Starší žáky ze 4. tříd uvítal kamarád Vont se spisovatelem a karikaturistou Jaroslavem Foglarem. Páťáky čekala Noc s Andersenem i s noclehem ve škole. Knihovnu navštívili až ve večerních hodinách. Museli se popasovat nejen testem o Jaroslavu Foglarovy, ale i s morseovkou a nechyběl ani "Ježek v kleci", o jehož vyproštění se úspěšně snažili.

 
 
BŘEZEN MĚSÍC KNIHY
 
85 děti z Mateřské školky navštívilo v březnu knihovnu v rámci "Březen  měsíce knihy". 
Na děti čekalo setkání se spisovatelem a karikaturistou Josefem LADOU a jeho zvířátky - kocourem Mikešem, kozlem Bobešem, prasátkem Pašíkem a nechyběl ani pejsek Lyšaj a kocourek Nácíček. Největší úspěch mezi všemi dětmi však měla Kmotra liška. Na děti čekala i sladká odměna a vstupenka do pohádky - logo Noci s Andersenem. 
 
OCENĚNÍ  NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ  2021
 
Za účasti paní starostky Ing. Evy Rajchmanové, kultutního referenta Michala Purmenského a knihovnice Růženy Kašíkové proběhlo v Obecní knihovně i ocenění nejpilnějších čtenářů roku 2021. První místo s počtem 60 přečtených knih získala Kateřina Kuběnová, na druhém místě s počtem 47 se umístnila Viktorie Vlašicová - té bylo ocenění předáno z důvodů online výuky později ve škole. Třetí místo patří s počtem 33 přečtených knih Lucii Pulkrábkové. Všem oceněným čtenářkám paní starostka poděkovala za krásný příklad ostatním dětem a s knihovnicí předaly v upomínku diplom a knihu. 
 

ZÁKLADY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI A OBČANSKÉ GRAMOTNOSTI  - Beseda pro seniory

Beseda pořádaná ve spolupráci s Okresní hosodářskéu komorou Hodonín a Obecní knihovnou Dolní Bojanovice pro seniory proběhla dne 7. března 2022. Cílem přednášky bylo rozvinutí znalostí v oblasti finanční a občanské gtamotnosti. Ing. paní Jana Jelínková a Bc. Michal Švagerka velmi zajímavou formou seznámili přítomné seniorky s různými situacemi, aktuálními v dnešní době týkajících se otázek - dědictví, dluh, věřitel, dlužník aj. 

 

Fotografie použita dle Creative Commons MaxAndronicus, Infomastern  © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode