Kalendář akcí

REALIZOVANÉ AKCE: rok 2014

"Noc s Andersenem"

Přes 160 děti  z první až páté třídy ZŠ Dolní Bojanovice se svými učiteli zapojilo do projektu „Noc s Anderseném“ - u nás akce začala už dopoledne 4. dubna 2014 v Obecní knihovně. Letošní rok byl zaměřený na Eduarda Petišku. Čtení jeho díla, kvíz, soutěže, ale také vyhledávání knih různých autorů děti opravdu zaujalo, zvláště, když je čekala sladká odměna.

V podvečer pak v základní škole při této příležitosti byla vyhodnocena soutěž "Čtenář roku 2013". Sabina Šenkyříková, Lucie Horáková a Zuzana Macháčková za svou píli a zálibu ve čtení byly odměněny krásnou knihou a diplomem. Všechny zúčastněné děti čekaly další soutěže a hry, ale jen žáky pátých tříd čekala ta pravá "Noc s Andersenem".

 

ČESTNÝ ČTENÁŘ

 

Děti z 1. A a 1. B třídy byly ve dnech 2. června a 6. června slavnostně pasovány na Čestné čtenáře naší knihovny. Za přítomnosti rodičů, sourozenců a přátel se tohoto titulu dostalo 40 dětem. Těm dětem, které se oficiálně zaregistrovaly za členy Obecní knihovny Dolní Bojanovice, byl prominut registrační poplatek.

Blahopřejeme a těšíme se na setkávání nad hezkými knihami.

 

TÝDEN KNIHOVEN

 

Týden knihoven proběhl v naší knihovně druhý týden v říjnu.

Děti z mateřské školky a žáci druhých tříd čekalo překvapení. Místo paní knihovnice, která si odjela do televizní Kouzelné školky, uvítala děti teta Františka. Měla pro ně připravno pásmo her, povídání a úkolů pod názvem  "V  knihovně s tetou Františkou".

 

BESEDA S OMBUDSMANEM

 

 

Naše Obecní knihovna Dolní Bojanovice se zapojila do projektu PARTNERSKÁ KNIHOVNA OMBUDSMANA. S kanceláří Veřejného ochrance práv a ve spolupráci s Obcí Dolní Bojanovice byla připravena beseda – „Zajímáte nás“ na téma: „Nekalé obchodní praktiky“. Uskutečnila se v zasedací místnosti obecního úřadu 18. 11. 2014 a byla zajímavá a poučná. 

 

 

PLÁNOVANÉ AKCE

 

Besedy, přednášky a soutěže – pro ZŠ, MŠ a ZUŠ, Kluby maminek, Seniory

 

 

V této sekci se budete dozvídat o akcích, které pro Vás čtenáře připravujeme. Můžete si zde přečíst také o akcích, které v naší knihovně proběhly.

 

Fotografie použita dle Creative Commons LadyDragonflyCC - >;<  © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode